Nehezen tudok megválni tőlük
Interjú Dr. Bárdossy Eszter állatorvos kutyatenyésztővel, aki kutyáival két díjat is nyert az egyik legrangosabb nemzetközi kutyakiállításon, a Crufts-on. Tenyésztésről, versenyezni szerető kutyákról és nevelésről beszélgettünk.
Olvass tovább
Így küzdünk a veszettség ellen
Szeptember 28-án volt a veszettség világnapja. Az MSD Animal Health a kisállat tulajdonosokkal karöltve segít megszabadítani a világot a betegségtől.
Olvass tovább
Hogyan hat a kutyákra a "fúj" szó?
A kutyák képesek külön kezelni saját érdeklődésüket és gazdáik érzelmeit - derül ki az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport legújabb tanulmányából.
Olvass tovább
Hogyan hűtsük le a kutyákat?
A hosszan tartó nagy melegben könnyen kaphat hőgutát kutyánk. Hogyan előzzük meg mindezt? Néhány praktikus tanács a Háziállat.hu-tól.
Olvass tovább
Okostelefon alkalmazás a felelős állattartásért
Az utcán kóborló ebek és gazdáik egymásra találását, valamint a kóbor kutyák gazdákhoz kerülését segíti a 'Vigyél Haza' okostelefonokra letölthető applikáció, amelyhez a nyár vége óta már több mint 5000 felhasználó és 16 állatvédő szervezet csatlakozott.
Olvass tovább
Így gondozd az idős kutyádat
Milyen főbb szabályokat kell betartani, hogy idős kutyánk hosszabb életű legyen?
Olvass tovább
Idős kutyák étrendje, mit tegyünk és mit ne
Idős kutyákkal foglalkozó sorozatunk második része az idős kutyák etetésével foglalkozik.
Olvass tovább
Az öregedés jelei kutyáknál
Sorozatot indítunk idős kutyák tartásáról szól. Első részben az öregedés jeleiről lesz szó. Milyen jelekből látszik, ha egy kutyus idős korba lép.
Olvass tovább
Királyi módra étkeznek a királynő kutyái
Királyi módra étkeznek a brit uralkodó kutyái is: napi menüjükön rendszeresen szerepel bélszín és csirkemell, amelyet egy udvari séf készít - legalábbis II. Erzsébet királynő egyik életrajzírója szerint.
Olvass tovább
Sok a regisztrálatlan kutyachip
Az Orpheus Állatvédő Egyesület szakértői szerint.
Olvass tovább
Melyik a legnépszerűbb kutyafajta Magyarországon?
Nem a magyar vizsla és nem is a puli.
Olvass tovább
Mennyi kutya van Magyarországon?
És mennyi macska? Rengeteg. A HVG adatai.
Olvass tovább
Remek a kutyák memóriája
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem kutatói részletes kísérleti bizonyítékot szolgáltattak arra, hogy a kutyák emlékeznek az ember által korábban bemutatott feladatokra.
Olvass tovább
Hogyan hat a Hold az állatokra?
Tudósok egy csoportja átfogó felmérést készített a holdciklus által kiváltott viselkedési normák közvetlen és közvetett összefüggéseiről.
Olvass tovább
Kutyájával tanul beszélgetni Barabás Évi
A műsorvezető az úgynevezett tükörmódszerrel akarja megtanulni kutyája nyelvét.
Olvass tovább
A kisállatokra is vigyázzunk a hőségben!
Másodfokú hőségriasztást rendelt el hétfő déltől péntek éjfélig az országos tiszti főorvos. A hét elején tovább erősödik a nappali felmelegedés, napközben 35 fok is lehet. Nagyon fontos, hogy kedvenceinket is óvjuk a melegtől!
Olvass tovább
Könnyebb lesz kisállattal utazni
Az Európai Unió állampolgárai a jövőben egyszerűbben kelhetnek útra kutyával, macskával, vagy akár vadászgörénnyel, de az egészségügyi előírások szigorúbbak lesznek - döntött csütörtökön az Európai Parlament (EP).
Olvass tovább
Sokat költünk kisállatainkra
A magyarországi kutya- és macskatartók 36 százaléka havonta több mint 10 ezer forintot költ házi kedvencei ellátására, sokan azonban akár havi 40 ezer forintot is áldoznak kisállataikra - derült ki egy friss kutatás eredményeiből.
Olvass tovább
Magyarországon is felbukkant a szívféreg
Hazánkban eddig alig látott parazitát találtak egy Szegeden élő kutyában, számolt be a Délmagyar című lap. A kutya ráadásul el sem hagyta a várost, tehát biztosan helyben fertőződött meg.
Olvass tovább
Az ivartalanított kutyák tovább élnek
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Olvass tovább
Felismerik a fotókat a kutyák
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
Olvass tovább
Rettegett betegségek kölyökkutyáknál - 1. rész
Érintőlegesen már beszéltünk a védőoltások menetéről, fontosságáról, most pedig bemutatjuk két részben azokat a fertőző betegségeket, amelyek veszélyeztetik a kutyánkat, főleg kölyökkorban.
Olvass tovább
Rettegett betegségek kölyökkutyáknál - 2. rész
Folytatjuk a kutyákat sújtó legfőbb betegségek bemutatását, amelyek ellen biztonságos védelmet csak az oltóprogram tud nyújtani.
Olvass tovább
Megvolt már a mai fogmosás?
Lehet, hogy egy kicsit megmosolyogtatónak és abszurdnak tűnik az ötlet, de bizony kedvencünk fogaival is kell törődnünk.
Olvass tovább
Belső élősködők, amelyek az emberre is veszélyesek lehetnek
Számos olyan belső élősködő létezik, amelyek nem csak kedvencünkre, de ránk nézve is veszélyesek lehetnek. Jelenlétüket kizárólag az orvos tudja megállapítani.
Olvass tovább
A veszettség elleni védőoltás kihagyásáért súlyos pénzbüntetés jár
A kutyatartókat jogszabályi előírás kötelezi arra, hogy biztosítsák kedvenceik számára a veszettség elleni védőoltást.
Olvass tovább
Ilyen veszélyes betegségeket okozhat egy egyszerű kullancs I. rész
Ezek az apró ízeltlábúak kis méretük ellenére komoly betegségek okozói lehetnek, embernél és állatnál egyaránt. Ezért különösen fontos, hogy mindent megtegyünk kedvenceink védelmében.
Olvass tovább
Vigyázat, bolhaveszély
A bolha nem csak egy kellemetlen vendég, ugyanis ez a jól ismert élősködő a vakaródzás mellett allergiás reakciót, de akár veszélyes belső parazitafertőzést is okozhat, ami az embert sem kíméli.
Olvass tovább
Ilyen veszélyes betegségeket okozhat egy egyszerű kullancs - 2. rész
Ezek az apró ízeltlábúak kis méretük ellenére komoly betegségek okozói lehetnek, embernél és állatnál egyaránt. Ezért különösen fontos, hogy mindent megtegyünk kedvenceink védelmében.
Olvass tovább
Tények és tévhitek az ivartalanításról
Sokan még mindig azt gondolják, hogy az ivartalanítás rossz és kellemetlen dolog, ami többek között rontja kedvencünk kedélyállapotát, a tények azonban ennek épp az ellenkezőjét bizonyítják.
Olvass tovább
A következetes nevelés aranyat ér!
Egy neveletlen kutyával az élet nem egyszerű, rengeteg bosszankodással és stresszel jár, ami nem csak nekünk, de a kedvencüknek sem jó. Ahhoz, hogy minél szófogadóbb, kiegyensúlyozottabb legyen a kutyusunk, sok türelemre és következetességre van szükség.
Olvass tovább
Minden, amit a chipezésről tudni kell
2013 óta már nem választás kérdése, hogy ellátjuk-e chippel a kutyánkat - komoly pénzbüntetésre számíthat az, akinek a kedvence nem rendelkezik a rizsszem méretű szerkezettel. De miért is fontos ez ennyire?
Olvass tovább
Mit egyen a kutyám?
A kezdő kutyatartók számára általában nagy dilemmát okoz az új kedvenc számára legmegfelelőbb ételek kiválasztása, a kérdés pedig valóban fontos, ugyanis a kutya fejlődése szempontjából meghatározó, hogy milyen táplálékot kap.
Olvass tovább
Gyanús viselkedések kutyáinknál, amiket nem szabad elbagatellizálni!
Minden kutya kergeti néha a farkát, nyalja vagy rágja a lábfejét, de mi a helyzet azokkal a négylábúakkal, akiknél ez gyakori szokássá válik? Mutatjuk, mik lehetnek a háttérben álló okok, amelyeket teljes biztossággal csak az állatorvos tud megállapítani.
Olvass tovább
Vigyázzunk a leptospirózissal!
Itt a régóta várt jó idő, ilyenkor a legtöbb kutyus élvezettel fekszik tócsákba, és ha már ott vannak, akkor lefetyelnek is belőle egy nagyot. Mókás látvány, de sajnos az is tény, hogy pancsolás közben megfertőződhetnek a leptospirózis betegséggel.
Olvass tovább
A legkönnyebben tanítható kutyafajták
Minden kutyus oktatható, tanítható, de az is tény, hogy léteznek olyan kutyafajták, amelyek fogékonyabbak a gazdi utasításaira. Mutatjuk azokat a fajtákat, amelyek a tapasztalatok szerint a legkönnyebben sajátítják el a feladatokat.
Olvass tovább
A legjobb dadus kutyusok
Ha új házi kedvenccel szeretnénk bővíteni a családot, de kisgyerekek mellé keresünk pajtást, mindenképp olyan kutyát érdemes választani, amelyik nem csak türelmes, hanem akár a nevelésben is besegíthet.
Olvass tovább
Vigyázat! Terjed a szívférgesség!
A szívférgesség egyre inkább veszélyezteti kedvenceink életét: a statisztikák szerint a magyarországi kutyapopuláció 17 százalékát érintheti a betegség. A szúnyogok által terjedő parazita akár 20-30 cm hosszúra is megnőhet az állat szívében, tüdőereiben.
Olvass tovább
Vigyázat! Egy „rossz” kutya lehet, hogy csak beteg!
Egy kutya sokféleképpen jelezheti, hogy valami nem stimmel az egészségével. A szokásos tüneteken kívül az egészen furcsa viselkedés, felvett rossz szokás is figyelmeztethet bennünket arra, hogy baj van.
Olvass tovább
A cukorbetegség nem játék
A cukorbetegség egyre gyakoribb jelenség a kutyák és a macskák körében, és szoros összefüggésben áll az elhízással. A tünetek ismerete mellett a korai felismerésben fontos szerepe van a rendszeres orvosi kontrollnak is.
Olvass tovább
Ezeket kell tudni a kutyaepilepsziáról
Ez az ijesztő betegség sajnos egyre gyakoribb a kutyák körében, ezért jobb tisztában lenni a kutyaepilepszia természetével, fajtáival és a gyógykezelés lehetőségeivel.
Olvass tovább
A világ legdrágább kedvencei
Van, aki nem elégszik meg az „klasszikus” háziállatokkal, és egy különlegesebb fajta megszerzéséért képes akár milliókat is kifizetni. Összeállításunkban olyan egzotikus négylábúkat gyűjtöttünk össze, amelyeket borsos áruk miatt nem sokat szerezhetnek be.
Olvass tovább
Így ismerjük fel a szeparációs szorongást kutyánknál
Hazaérve a munkából a kanapé és a kint felejtett cipők szétrágva, és a szemetes sem volt biztonságban. Ha ezt rendszeresen műveli a házi kedvencünk, akkor valószínűleg szeparációs szorongástól szenved, ami következetes neveléssel orvosolható.
Olvass tovább
Így gondozzuk hosszúszőrű kisállatainkat
A hosszúszőrű kedvencek bundájának ápolása különös figyelmet igényel, hiszen a gondozatlan szőrzet akár betegségek kialakulásához is vezethet.
Olvass tovább
Terjed a szúnyogok okozta bőrférgesség – a vízpart közelében élő kutyák akár fele érintett lehet
Egyre többet hallani a szúnyogok által terjesztett, nagyon nehezen gyógyítható szívférgességről, amely a mediterrán országok után sajnos hazánkban is megjelent. A közönséges szúnyog csípése tehető felelőssé azonban egy másik nehezen kezelhető betegségért, a bőrférgességért, amit a csípés során a kutya szervezetébe jutó lárvák okoznak. Ez a betegség kimondottan gyakori Magyarországon, a hangsúly éppen ezért a megelőzésen van.
Olvass tovább
Alattomos nyári ellenség – Támad a toklász
A különböző vérszívók által terjesztett betegségek mellett a nyár másik, kutyákra leselkedő veszélye a toklász. Az elhanyagolt, mezős területeken, vagy akár az árokparton fellelhető, búzakalászra emlékeztető gyom alattomosan „támad”, és hatalmas gondokat okozhat. Az alábbiakban összefoglaljuk, hogyan előzhetjük meg, illetve ismerhetjük fel a bajt, és mi a teendő.
Olvass tovább
5 vízimádó kutyafajta
Sok kutya szeret alkalmanként tavakban, tengerben pancsolni, de néhányukat nehezebb kiparancsolni a vízből, mint beszoktatni. Ha úszópartnerről, esetleg vízi munkáról van szó, ezekkel a fajtákkal biztosan nem fürdünk be.
Olvass tovább
5+1 ideális kutyafajta idősebb gazdiknak
A kutyák minden korosztály legjobb barátai lehetnek, idősebb korban pedig ez fokozottan igaz. A négylábú társak jelentősen csökkentik a magány érzetét, és a rendszeres közös séták javítják az életminőséget. Ráadásul a legújabb kutatások szerint a speciális segítőkutyák nagyban megkönnyítik a világszerte emelkedő számú Alzheimer-kórban szenvedők mindennapjait. Ha idősebb gazdi keresi új társát, akkor lényeges szempont az adott fajta mozgásigénye és temperamentuma. Számukra az alábbi fajták bármelyike kiváló választás lehet.
Olvass tovább
Ne szúrjunk ki kedvenceinkkel! – Fontos oltások kutyák számára
Egy-egy súlyos, akár életveszélyes betegség kezelése rengeteg idegeskedéssel és anyagi ráfordítással járhat. Nem is beszélve az esetleges fájdalmakról, az életminőség romlásról, amit kedvencünk ilyen esetekben átél. A megfelelő táplálás és a higiénikus tartási körülmények mellett a vakcinák biztosította megelőző védekezés is szükséges, hogy kutyusunk hosszú és egészséges életet éljen.
Olvass tovább
Ezt tegyük, ha a kutyánknál ízületi problémára utaló tünetet észlelünk
A felnőtt kutyák legalább 20 százalékát érinti ez a nem gyógyítható, ám kezelhető betegség. Ennél jóval több állat is érintett lehet, azonban sokan a kutya korának, súlyának tudják be a megváltozott mozgását, aktivitásának csökkenését. A hideg, változékony idő a tüneteket súlyosbíthatja. A gyulladással járó fájdalom szakszerű kezeléssel és életmód-változtatással csökkenthető, a kedvencünk életminősége jelentősen javítható.
Olvass tovább
Kennel köhögés – Veszélyben a kutyánk?
Beköszöntött a felső légúti megfázások szezonja: a kennel köhögés a kutyák rendkívül ragályos légcső- és hörgőgyulladása, amely jellemzően csoportban tartott, kutyatársaságba járó kedvenceket érint. A görcsös köhögéssel járó betegség általában néhány hét alatt gyógyul, de rendkívül kellemetlen a kutyánk és a mi számunkra is. Kutyapanziókban, kiállításon, kutyaiskolában, kutyafuttatókban megforduló kutyák immunizálása éppen ezért erősen ajánlott.
Olvass tovább
Kutya-macska barátság? Nem kizárt!
Mit tegyünk, ha a már meglévő cicánk mellé érkezik egy ugató társ, vagy ha egyszerre szeretnénk magunkhoz venni kutyát és macskát is? Nem lehetetlen küldetés, de sok odafigyelést és türelmet igényel.
Olvass tovább
Jelzőbajnokok: 5 hangos kutyafajta
A kutyák az ugatással számtalan dolgot kommunikálnak: jelzik, ha a területükön betolakodót észlelnek, kimutatják vele a félelmüket, vagy egyszerűen csak játékra invitálják a kutyatársakat, a gazdijukat. Az alábbi fajták minden tekintetben különösen hangosak.
Olvass tovább
Cukorbeteg a kutyám? Tünetek, kezelés, életmódbeli változások
Kutyusunk a megszokottnál több vizet iszik, vagy mindig éhesnek és levertnek tűnik? Ez csak pár tünet azok közül, amelyek cukorbetegségre utalhatnak a kedvencünknél. A cukorbetegség a kutyák körében gyakoribb, mint gondolnánk: 100-ból 1 érintett. Fontos, hogy minél több gazdi tisztában legyen a diabétesz jeleivel, valamint a megfelelő gondozás mikéntjével.
Olvass tovább
Vigyázat! A paraziták nem alszanak téli álmot!
A tévhitekkel ellentétben a kullancsok és bolhák elleni védekezésre a leghidegebb hónapokban is szükség van. Bár a bolhák a tartósan 3 fok alatti hőmérsékletet nem kedvelik, kiválóan tudnak alkalmazkodni, a kullancsok pedig megfelelő nedvességtartalmú környezetben az extrém hőmérsékletet is jól tűrik.
Olvass tovább
Mit tegyünk, ha álvemhes a kutyánk?
Ha a kutyusunk – bár megtermékenyülésre nem volt lehetősége – vemhességi tüneteket produkál, láthatóan készül az ellésre, fészket készít, majd szoptatni akar, valószínűleg álvemhesség áll a háttérben. A testi tünetek súlyosságától függ, hogy elég csak átsegíteni kedvencedet ezen az időszakon, vagy gyógyszeres kezelés, hormonális beavatkozás is szükséges. Cikkünkben a legfontosabb tudnivalókat gyűjtöttük össze az álvemhességről és kezeléséről.
Olvass tovább
Súlyos betegségek, amiket elkaphatunk kedvenceinktől
A kutyánk, cicánk rendszeres állatorvosi ellenőrzése, vakcinázása, valamint a külső– és belső élősködőktől való megóvása nem csupán kedvencünk egészsége miatt fontos. Mi magunk is számos veszélyes betegséget elkaphatunk tőlük, ám ezeket a megfelelő higiénés szabályok betartásával, valamint állatorvosunkkal együttműködve nagy eséllyel megelőzhetjük.
Olvass tovább
Egyetlen szúrás életet menthet!
Az éves oltási program követése nem csak kedvenceink egészsége miatt fontos. A közismert veszettségen túl számos más, emberre is veszélyes betegség létezik, amit alapimmunizálás hiányában kutyánktól, macskánktól mi is elkaphatunk. A zoonózis, azaz az állatról emberre terjedő betegségek skálája ráadásul igen széles. Ezek közül csak egy az egyik legrettegettebb betegség, a leptospirózis, ami főleg tavasszal és nyáron veszélyes.
Olvass tovább
Mi köze van a klímaváltozásnak az élősködőkhöz? Szezon nincs, csak egész éves veszély
Míg a klímaváltozás következtében a nem túl távoli jövőben szinte az egész világon megszűnhet a hagyományos értelemben vett élősködőszezon, addig Magyarországon már most is ez a jellemző. A kullancsokat és a bolhákat illetően hazánkban szinte egész éves veszéllyel kell számolnunk. Az ektoparaziták a változó klíma mellett kiválóan alkalmazkodnak a megelőző szerekhez is, ezért fontos, hogy innovatív, állatorvosnál elérhető terméket válasszunk kedvencünk védelmére.
Olvass tovább
Örökbefogadás előtt és után – Tippek az első 30 napra
Egy örökbefogadott kiskutya életében az új gazdinál töltött első hetek a legmeghatározóbbak, hiszen az ebben az időszakban szerzett élményei alapjában határozzák meg a családdal kialakított közös életét. Az új jövevény érkezésére már az örökbefogadás előtt érdemes készülni, amelyhez most tippeket is adunk.
Olvass tovább
A leggyakoribb fülbetegségek és kezelésük
A fülgyulladás a kutyák egyik leggyakoribb, az év bármely szakában felbukkanó betegsége, az igazi szezonja mégis a meleg hónapokban van. A könnyen kialakuló, de szerencsére hatékonyan kezelhető problémát számos ok kiválthatja, többek között az úszás során fülben rekedt víz, az alattomos toklász, bármilyen élősködő, illetve allergiás reakciók is.
Olvass tovább
Utazás kutyával: így lesz felhőtlen a pihenés
Ahogy szaporodnak a kutyabarát szállás– és fürdőhelyek itthon és külföldön, úgy kelnek útra egyre többen kedvencükkel. Ám ahhoz, hogy mindenki számára élvezetes legyen a vakáció, időben el kell kezdenünk a felkészülést.
Olvass tovább
Vigyázat, kullancsveszély! Élősködők az őszi szezonban
Az enyhe őszi idő kiválóan alkalmas arra, hogy sok időt töltsünk kedvencünkkel a természetben. Azonban ne feledkezzünk meg arról, hogy házikedvenceinket ilyenkor is fokozottan veszélyeztetik a még aktív külső paraziták. A kullancsok számára a magas nedvességtartalmú környezet a legkedvezőbb, így a gyakori csapadékos idő miatt ősszel kiemelt fontosságú kisállataink védelme és bundájuk rendszeres ellenőrzése.
Olvass tovább
Az egyik leggyakoribb endokrinológiai betegség: a pajzsmirigy alulműködés
A hiányos pajzsmirigyműködés, vagy más néven hipotireózis, az egyik leggyakrabban előforduló endokrinológiai zavar a kutyák körében – felmérések szerint minden 150. állat küzd a betegséggel. Szerencsére, ha időben azonosítjuk és kezeltetjük, nem jelent súlyos veszélyt a kedvencünknek.
Olvass tovább
Segítség, köhög a kutyám! Fontos tudnivalók a kennel köhögésről
Az ősz beköszöntével az emberi szervezet fogékonyabb a különböző betegségek elkapására. De vajon ez a kutyákra is igaz? Sajnos igen. A kennel köhögés még akkor is megfertőzheti a kedvencünket, ha kevés időt tölt más kutyákkal, sőt, ha egyáltalán nem jár társaságba. Az enyhébb köhögést sem érdemes figyelmen kívül hagyni, hiszen ennek a betegségnek is számos komoly szövődménye lehet.
Olvass tovább
Matuzsálemi korú állatok
Ahogy az emberek, úgy az állatok szervezete is sok változáson megy keresztül az időskor beköszöntével. Ebben az időszakban fordítsunk kiemelt figyelmet idősödő kedvencünkre!
Olvass tovább
Minden, amit tudnod kell a kisállatok cukorbetegségéről
November 14-e a diabétesz világnapja. Minden cica és kutyatulajdonosnak fontos tisztában lennie azzal, hogy a betegség bizony nem csak minket, hanem bundás kis barátainkat is veszélyezteti: a súlyos rendellenesség ugyanis egyre gyakrabban alakul ki embereknél és háziállatoknál egyaránt.
Olvass tovább
4 tipp, hogyan óvd meg kutyádat a téli hidegtől
Ahogy az emberek, úgy a kutyák is könnyen fázhatnak a csípős téli napokon, hidegtűrő képességük pedig főként a fajtájuktól függ. Az alaszkai malamut, az akita, a csau-csau, a kuvasz, vagy az újfundlandi például vastag bundájának köszönhetően kényelmesen vészeli át a leghidegebb napokat is. Ellenben az olyan fajták, mint a yorkshire terrier, a csivava vagy a pinscher, melyeknek rövid vagy vékony szőre van, igen könnyen megfázhatnak. Ne feledjük azonban, hogy fajtától és szőrhossztól független a legtöbb kutyusnak szüksége van arra, hogy megvédjük őket a hideg időjárástól. Íme, néhány tipp, hogyan tegyük!
Olvass tovább
Töltse le kiadványainkat 11 témában és váljon kitűnő gazdivá!
Cikkünkben letölthető leírásokat talál, amelyek minden elkötelezett gazdi számára hasznosak lehetnek. Töltse le az összeset és váljon Ön is kiváló gazdivá!
Olvass tovább
Ne az állatorvosnál töltsük a karácsonyt! Hasznos tippek az ünnepekre
Karácsonykor különösen jól esik törődni szeretteinkkel, ezért természetes, hogy szeretnénk egy kis extra törődéssel kedveskedni kedvenceinknek is. Az ünnep meghittsége azonban könnyen veszélybe kerülhet, ha nem vagyunk elég felelősségteljesek – készüljünk fel a karácsonyra pár hasznos tanáccsal!
Olvass tovább
Hogyan legyünk jó gazdik?
Négylábú barátaink javítják az életminőségünket, ezt minden állattartó tudja. Az állatok rengeteg örömöt, biztonságérzetet adnak nekünk, és aktívabbá is teszik mindennapjainkat. Az állattartás pozitívan befolyásolja az érzelmeinket, csökkentheti a depressziót, a stresszt és a szorongást. Kiskedvencünk közelsége testünkre is jótékonyan hat: csökkentheti a vérnyomást, illetve akár a szívroham és az agyvérzés kockázatát is, valamint serkenti az immunrendszert. Mindezt a szeretetet megfelelő gondoskodás formájában viszonozhatjuk kedvenceinknek: az alábbi tippek segítségével még jobb gazdivá válhatunk.
Olvass tovább
A kutyák téli allergiája
Az mindannyiunk számára ismert, hogy a pollenallergia általában a tavasztól őszig tartó időszakban jelentkezik függően attól, hogy az állat milyen pollenre allergiás. Ennek ellenére azonban előfordulhat, hogy a kisállatunk egész évben allergiától szenved.
Olvass tovább
Téli kalandok: hogyan kirándulj a kutyáddal télen?
Gyakran szoktál kutyusoddal kirándulni, de a téli hónapokban eddig nem vállalkoztál ilyen kalandra? Az aktív kikapcsolódás és az együtt töltött idő kicsattanóan boldoggá fogja tenni kedvenced, miközben a kapcsolatotokat is elmélyíti – ne hagyd, hogy a hó megakadályozza, hogy együtt élvezzétek a természetet! Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amikre a kutyás túrák során érdemes ügyelni: némi odafigyeléssel és szervezéssel felejthetetlen élményben lehet részetek.
Olvass tovább
Egyedül hagyott állatok: 3 + 3 hasznos ötlet hosszú hétvégékre
A jó idő beköszöntével elkezdődött a tavaszi kirándulások és vakációk időszaka: a ragyogó napsütés és a virágba boruló táj szinte csábít minket, hogy a közelgő hosszú hétvégéken kimozduljunk otthonról, és egy minivakáció révén kiszakadjunk a hétköznapokból. De mit tegyünk kisállatainkkal, ha nem vihetjük őket magunkkal? Szerencsére több lehetőség közül is választhatunk!
Olvass tovább
Külső élősködők - 1. rész
A tavasz közeledtével a nappalok egyre hosszabbá és melegebbé válnak. A napsütés arra buzdít, hogy kutyánkkal hosszabb sétákat tegyünk. Aktívabbak leszünk. De nem csak mi vagyunk ezzel így! Ne feledjük, hogy ez a legjobb időszak a külső élősködők számára. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek kedvenceinkre nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Az alábbiakban röviden összefoglaljuk az általuk terjesztett parazitákat és betegségeket.
Olvass tovább
A külső élősködők elleni védelem - 2. rész
A légkör évről-évre egyre melegszik. Az enyhe telek és a forró, nedves nyarak kiváló feltételeket teremtenek az olyan parazitáknak, mint például a bolhák és a kullancsok. A bolhák egész évben veszélyesek, ezért nem szabad megfeledkeznünk az ellenük való védekezésről, de a kullancsok is egyre aktívabbá válnak, és gondolnunk kell arra, hogy még azokban a hónapokban is támadhatnak, amelyekben korábban esetleg nem tették.
Olvass tovább